MŠMT informuje o převzetí záštity nad 3E:Akademické Mistrovství!

MŠMT uděluje záštitu nad 3E:AM

Píše se datum devátého února 2021, venku (ať už jste byli zrovna kdekoliv) po letech panují v Česku tuhé mrazy, korona-karanténa a na většině vysokých škol i zkouškové. Pro skupinu dobrodruhů z ESA a Český (nejen?) univerzitní esport se však jedná o významný den. Možná bychom to mohli nazvat svátkem univerzitního esportu! Přichází totiž zpráva, ve které stojí:

,,Dovoluji si jménem pověřeného ředitele Kanceláře ministra školství, mládeže a tělovýchovy informovat o převzetí záštity Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy nad akcí 3E: Akademické mistrovství”

Nu dobrá, možná z toho nebudeme hnedka dělat státní svátek, ale co to tedy znamená? Do televize si nás kvůli tomu asi zvát nebudou. Rozhodně to ale je významný okamžik a jak už říkal strejda Ben ve Spider-Manovi – “Velká moc přináší i velkou zodpovědnost”.

Záštita MŠTM se totiž neuděluje “jen tak někomu”. Projekty musejí korespondovat s agendou MŠMT, mít celostátní charakter a být veřejně prospěšné. Přímo na webu se můžete dočíst, že záštita MŠMT  “je projevem nefinanční podpory a upozorněním na význam a přínos dané aktivity. Záštita se uděluje prostřednictvím diplomu s podpisem ministra nebo jeho náměstka. S udělením záštity se automaticky nepojí osobní účast zástupce MŠMT ani finanční podpora.” 

Věříme, že záštita MŠMT nám umožní lépe komunikovat třeba na vaší univerzitě a celkově pozvedne úroveň a prestiž univerzitní ligy.

Za záštitu jsme vděční!

Záštita je pro nás jasný vzkaz od MŠMT: Univerzitní liga- 3E:Akademické Mistrovství dává smysl! Esport zažívá ve světě v posledních letech čím dál větší boom, čím dál více sportovních klubů si zakládá esportové týmy, vzniká víc a víc univerzitních programů v zahraničí, které se zabývají esportem a veřejnost více a více mluví o esportu. Za udělení záštity moc děkujeme panu tajemníkovi.

Bez obrovské komunity by to všechno však nebylo možné a tak na konec k poděkování za záštitu patří i poděkování Vám, našim drahým pařmenům a pařmenkám!

Díky a gamingu zdar!

Lepidlo